Asset Publisher
Emerytura, to czas na realizację pasji. Podziękowanie dla Nadleśniczego Nadleśnictwa Zawadzkie
Po blisko 40 latach pracy na rzecz polskich lasów przechodzi na emeryturę dotychczasowy Nadleśniczy Nadleśnictwa Zawadzkie, Grzegorz Furmański. Leśnik z zamiłowania i wykształcenia, z ogromną wiedzą i doświadczeniem, który w swojej pracy zawodowej kierował się nie tylko dobrem lasu, ale również dbał o potrzeby lokalnej społeczności i przez lata budował wspólnotę katowickich leśników.
W dniu 25 lutego br. odbyła się uroczysta narada gospodarcza w Zawadzkiem, w trakcie której Robert Pabian, Dyrektor RDLP w Katowicach podziękował odchodzącemu na emeryturę Nadleśniczemu Nadleśnictwa Zawadzkie za pełną oddania służbę na rzecz polskich lasów, zaangażowanie i aktywność w jakże wielu aspektach naszego życia.
- Niewielu już jest takich ludzi, jak Nadleśniczy Grzegorz Furmański. Zawsze potrafił i chciał słuchać, wsłuchiwać się. Potrafił i chciał rozmawiać. Potrafił i chciał szukać kompromisów, porozumienia. I potrafił w tak wspaniały sposób jednoczyć ludzi, zarówno w tych trudnych chwilach, jak i w bardziej swobodnych. To są takie wartości, o których zawsze będziemy pamiętać - mówił Robert Pabian, Dyrektor RDLP w Katowicach.
Grzegorz Furmański przez blisko 40 lat styczności z lasem osiągnął wiele sukcesów zawodowych i zrealizował szereg ważnych inicjatyw, które przyczyniły się nie tylko do rozwoju Lasów Państwowych, ale również kształtowania wspólnoty śląskich i opolskich leśników. Swoją wiedzę i doświadczenie zawodowe zdobywał na różnych stanowiskach pracy, w tym kierowniczych, zajmowanych w Nadleśnictwie Zawadzkie, Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych, RDLP w Katowicach oraz Nadleśnictwie Turawa. Z Nadleśnictwem Zawadzkie związany był przez 24 lata, przez ostatnie 10 lat pełnił funkcję kierownika jednostki.
W swojej pracy zawsze kierował się dbałością o pozytywne relacje z otoczeniem, koleżeńską postawą i dążeniem do kompromisu. Angażował się w życie lokalnej społeczności i przy wsparciu załogi nadleśnictwa starał się dążyć do wypracowania rozwiązań, korzystnych zarówno dla lasu, jak i ludzi. Otrzymał wiele wyróżnień i odznaczeń, w tym m. in. Kordelas Leśnika Polskiego, jako wyraz uznania dla wieloletniej aktywności w wielu sferach życia zawodowego, ale też społecznego.
Wraz z podziękowaniem i najlepszymi życzeniami dla przyszłego emeryta, Dyrektor RDLP w Katowicach poinformował załogę nadleśnictwa o powołaniu z dniem 1 marca br. nowego kierownika jednostki, którym został dotychczasowy, wieloletni Zastępca Nadleśniczego, Zbigniew Brzeziński. Wyraził również potrzebę kontynuacji pracy poprzednika i ogromnego znaczenia wsparcia całej załogi dla prawidłowego funkcjonowania jednostki.
- To zespół kształtuje wizerunek nadleśnictwa. To zespół tak naprawdę jest źródłem wielu dobrych rzeczy, które można zrobić, wypracować w nadleśnictwie. Tego Wam wszystkim pod skrzydłami nowego Nadleśniczego życzę. A Panu Nadleśniczemu wielu sukcesów, wsparcia w załodze. Będzie ono potrzebne, bo poprzeczkę poprzednik postawił wysoko - podkreślił Robert Pabian, Dyrektor RDLP w Katowicach.
------------
Emerytura to czas kiedy wszystkie troski związane z pracą zawodową odchodzą na bok i rozpoczyna się nowy etap życia. Dziękujemy Grzegorzowi Furmańskiemu za wszystkie lata współpracy oraz życzymy zdrowia, powodzenia w realizacji podróżniczych i leśnych pasji, a także radości z życia, czerpanej w gronie serdecznych przyjaciół i rodziny!