Asset Publisher
VIII Zawody Narciarskie Leśników o Puchar Dyrektora RDLP w Katowicach
Piękna pogoda dopisała, śniegu nie brakowało, a ciekawa rywalizacja i fantastyczna atmosfera - zachęcały do kibicowania. W sobotę, 25 stycznia br., na stoku narciarskim Zwardoń SKI w Zwardoniu odbyły się VIII Zawody Narciarskie Leśników o Puchar Dyrektora RDLP w Katowicach.
Leśnicy wraz ze swoimi rodzinami - panie i panowie, starsi i młodsi - rywalizowali o najwyższe trofea w slalomie gigancie aż w 11 kategoriach klasyfikacji indywidualnej, klasyfikacji drużynowej i rodzinnej. I chociaż taryfy ulgowej nie było i każdy starał się zdobyć mistrzowskie tytuły, to spotkanie było przede wszystkim okazją do wspólnej zabawy, promocji zdrowego stylu życia, popularyzacji sportów zimowych oraz integracji środowiska leśników i ich rodzin.
Łącznie w zawodach wystartowało 70-ciu uczestników z 11 nadleśnictw i biura RDLP w Katowicach, którzy zaprezentowali swoje niezwykłe umiejętności narciarskie i pokazali, że leśnicy całkiem nieźle radzą sobie nie tylko w lesie, ale również i na stoku. Zwłaszcza Ci, ktorzy na codzień pracują w pięknym otoczeniu beskidzkich lasów.
W tym roku główne trofeum - Puchar Dyrektora RDLP w Katowicach - powędrował do drużyny gospodarzy, Nadleśnictwa Ujsoły. Drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno leśnicy z Nadleśnictwa Ustroń i Nadleśnictwa Jeleśnia.
Wszyscy uczestnicy otrzymali serdeczne gratulacje od Zastępcy Dyrektora ds. Gospodarki Leśnej, Marka Czadera, który wraz z Nadleśniczą Nadleśnictwa Ujsoły, Mariolą Olesiak wręczali nagrody zwycięzcom w poszczególnych kategoriach.
Dziekujemy organizatorom za zaproszenie oraz świetną organizację zawodów:
- Związkowi Leśników Polskich w RP - Region Górnośląski,
- Związkowi Leśników Polskich przy Nadleśnictwie Ujsoły,
- Stacji narciarskiej ZwardońSki.
Do zobaczenia za rok!